Reklama

Trwa plebiscyt "Mielczanin Roku". Wspominamy galę z 2013 roku

Opublikowano: czw, 14 kwi 2022 15:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

30 lat KORSO Po raz kolejny rozpoczynamy nasz plebiscyt, w którym wybierać będziemy osobę w sposób wybitny zasłużoną dla Mielca lub powiatu mieleckiego. Zwycięzca naszego plebiscytu zostanie uhonorowany Skałką Korso. Tym razem przypominamy plebiscyt z 2013 roku.

Tytuł Mielczanina Roku przyznają czytelnicy Korso i kapituła plebiscytu. O wyłonieniu laureata decyduje suma punktów uzyskanych od czytelników oraz z głosowania kapituły. Przypomnijmy, że Mielczanin Roku jest nagrodą za działalność (społeczną, gospodarczą, samorządową, naukową, kulturalną, sportową i inną) na rzecz miasta i powiatu mieleckiego. Założeniem plebiscytu jest wyłonienie i uhonorowanie osoby, która przyczyniła się do rozwoju ziemi mieleckiej w minionym roku. Do plebiscytu nie mogą być nominowani dotychczasowi laureaci ani osoby zmarłe.

Tygodnik Korso plebiscyt organizuje już po raz 25. W gronie dotychczasowych laureatów znajdują się księża, społecznicy, samorządowcy, politycy, ludzie związani ze służbą zdrowia, światem sportu i biznesu. Pierwszym zwycięzcą został proboszcz parafii św. Mateusza w Mielcu, ks. Stanisław Jurek, a w ubiegłym roku Skałkę Korso i tytuł "Mielczanina Roku 2020" zdobył Krzysztof Ślęzak.

- Ciężar nagrody zobowiązuje. Jestem zaszczycony i jest to dla mnie olbrzymia przyjemność zostać "Mielczaninem Roku". Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Dziękuję tygodnikowi KORSO za organizację konkursu. Dziękuję osobom, które dostrzegły moją pracę i zgłosiły mnie oraz tym, którzy na mnie głosowali. Dziękuję też kapitule, która dokonała ostatecznego wyboru. Dziękuję rodzinie za cierpliwość i wsparcie. Gratuluję wszystkim osobom nominowanym – tak mówił Krzysztof Ślęzak – Mielczanin Roku, tuż po odbiorze Skałki Korso w ubiegłym roku.

Po raz 18 Tygodnik Regionalny Korso był organizatorem plebiscytu Mielczanin Roku. Tytuł i Skałkę Tygodnika Korso otrzymał Jan Tarapata – radny Województwa Podkarpackiego IV Kadencji, członek Komisji Gospodarki i Infrastruktury oraz Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska. W Sejmiku członek Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego a także Vice-Prezes Zarządu Głównego OSP i Ludowego Klubu Sportowego Tuszów Narodowy. Założyciel dwóch firm specjalizujących się w produkcji motoryzacyjnej i AGD. Jak mówił, wyróżnienie było dla niego zaskoczeniem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy