Reklama

Plebiscyt KORSO. Trwa głosowanie na Mielczanina Roku. Poznajcie kolejnego nominowanego: Włodzimierz Gąsior

Opublikowano:
Autor:

Plebiscyt KORSO. Trwa głosowanie na Mielczanina Roku. Poznajcie kolejnego nominowanego: Włodzimierz Gąsior - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

30 lat KORSO Znamy już nazwiska osób, które będą ubiegać się o tytuł Mielczanina Roku 2022 w plebiscycie Tygodnika Regionalnego Korso. Dziś prezentujemy sylwetkę kolejnego nominowanego: Włodzimierza Gąsior.

Plebiscyt KORSO: Mielczanin Roku

Od marca zbieraliśmy zgłoszenia naszych czytelników na kandydatów na Mielczanina Roku. Dzisiaj publikujemy pierwszą kandydatkę, którą można wesprzeć przez głosowanie. Swój głos oddajemy tylko na jednego kandydata, a kupon dostarczamy do redakcji KORSO w Mielcu, przy ul. Biernackiego 1/4 do 10 maja. Głosować można także mailowo, wysyłając wiadomość na adres sekretariat@korso.pl oraz śląc SMS-y na podane niżej numery.

W wiadomości podajemy nazwisko kandydata, na którego głosujemy oraz swoje dane — imię, nazwisko, nr tel. (dane kontaktowe tylko do wiadomości redakcji). Jedna osoba może oddać tylko jeden głos. Mielczanina Roku wybiorą czytelnicy oraz kapituła plebiscytu, w której znajdują się wszyscy dotychczasowi laureaci plebiscytu i Zarząd Agencji Wydawniczo-Reklamowej "KORSO". Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

Zgodnie z licznymi prośbami naszych Czytelników, uruchamiamy także głosowanie SMS-owe. Każdy z kandydatów ma przypisany, indywidualny numer, na który można wysyłać SMS-y. 

 

  • Elżbieta Burkiewicz - SMS o treści korso.1 na numer 73601

  • Włodzimierz Gąsior - SMS o treści korso.2 na numer 73601

  • Ilona Jankowska-Mokrzycka - SMS o treści korso.3 na numer 73601

  • Łukasz Przybyło - SMS o treści korso.4 na numer 73601

  • Wacław Świerczyński - SMS o treści korso.5 na numer 73601
(Koszt 3,69 zł z VAT za SMS)

Włodzimierz Gąsior

"Ikona PGE FKS Stal Mielec. Grał w Stali od juniora do seniora i był jej trenerem. Pomógł w utrzymaniu klubu w Ekstraklasie" - takimi słowami zgłoszono kandydaturę trenera Włodzimierza Gąsiora do plebiscytu Mielczanina 2022 roku. 

Włodzimierz Gąsior urodził się w 1948 r. w Mielcu. Tu ukończył Technikum Mechaniczne. Od 1960 r. trenował piłkę nożną w Stali Mielec. W 1964 r. występował w drużynie juniorów Stali, która wywalczyła wicemistrzostwo Polski, cztery lata później stał się podstawowym zawodnikiem III-ligowej Stali. W sposób znaczący przyczynił się do jej kolejnych sukcesów: awansu do II i I ligi, dwóch mistrzostw i wicemistrzostwa Polski oraz udanych startów w Pucharze Lata i Pucharze UEFA (1976 r. – wejście do ćwierćfinału). Jako zawodnik mieleckiej Stali rozegrał w I lidze 175 meczów i strzelił 11 bramek. W latach 1970-1971 występował w 7 meczach oficjalnych młodzieżowej reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery ukończył studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a następnie podjął pracę trenerską z najmłodszymi grupami piłkarskimi w Stali Mielec. W 1984 r. został pierwszym trenerem, rok później awansował z zespołem do I ligi i prowadził go w rundzie jesiennej sezonu 1985/1986. Ponownie wrócił do zespołu w 1987 r. i w 1988 r. wprowadził go po raz drugi do ekstraklasy. Od 1992 r. prowadził zespoły poza Mielcem. W 2003 r. został trenerem rodzimej IV-ligowej Stali Mielec, a ponadto przez pół roku pełnił obowiązki prezesa klubu. Następnie pracował jako trener m.in. w Kielcach i Tarnobrzegu. 

W czasie rundy wiosennej sezonu 2020/2021, po zwolnieniu trenera Ojrzyńskiego, powierzono mu prowadzenie będącego w kryzysie ekstraklasowego zespołu PGE Stal Mielec i znacząco przyczynił się do utrzymania się w ekstraklasie.

- Wszyscy piłkarze, którzy później zasiedli na ławce trenerskiej, są zgodni, że łatwiej jest być piłkarzem. Bycie trenerem to stres i odpowiedzialność, która przenosi się też na życie osobiste. Trener ma na sobie wielką odpowiedzialność nie tylko w czasie meczu, ale również przed oraz po zakończonym spotkaniu — powiedział Włodzimierz Gąsior podczas grudniowego spotkania z legendami Stali Mielec.

- Ten wspaniały człowiek wielokrotnie zapisał się na kartach historii FKS Stali Mielec. Po pierwsze jako piłkarz, z którym nasz klub zdobywał mistrzostwo Polski, a następnie kilkukrotnie jako trener mieleckiej drużyny. Włodzimierz Gąsior to człowiek, który nigdy nie odmówił pomocy Stali Mielec i zawsze, gdy była taka potrzeba, podawał pomocną dłoń. Cieszę się niezmiernie, że nasz klub ma taką legendę - mówił prezes Stali Mielec, Jacek Klimek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy