Plebiscyt KORSO: Mielczanin Roku
Od marca zbieraliśmy zgłoszenia naszych czytelników na kandydatów na Mielczanina Roku. Dzisiaj publikujemy pierwszą kandydatkę, którą można wesprzeć przez głosowanie. Swój głos oddajemy tylko na jednego kandydata, a kupon dostarczamy do redakcji KORSO w Mielcu, przy ul. Biernackiego 1/4 do 10 maja. Głosować można także mailowo, wysyłając wiadomość na adres sekretariat@korso.pl oraz śląc SMS-y na podane niżej numery.W wiadomości podajemy nazwisko kandydata, na którego głosujemy oraz swoje dane — imię, nazwisko, nr tel. (dane kontaktowe tylko do wiadomości redakcji). Jedna osoba może oddać tylko jeden głos. Mielczanina Roku wybiorą czytelnicy oraz kapituła plebiscytu, w której znajdują się wszyscy dotychczasowi laureaci plebiscytu i Zarząd Agencji Wydawniczo-Reklamowej "KORSO". Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.
Zgodnie z licznymi prośbami naszych Czytelników, uruchamiamy także głosowanie SMS-owe. Każdy z kandydatów ma przypisany, indywidualny numer, na który można wysyłać SMS-y.
|
Włodzimierz Gąsior
"Ikona PGE FKS Stal Mielec. Grał w Stali od juniora do seniora i był jej trenerem. Pomógł w utrzymaniu klubu w Ekstraklasie" - takimi słowami zgłoszono kandydaturę trenera Włodzimierza Gąsiora do plebiscytu Mielczanina 2022 roku.
Włodzimierz Gąsior urodził się w 1948 r. w Mielcu. Tu ukończył Technikum Mechaniczne. Od 1960 r. trenował piłkę nożną w Stali Mielec. W 1964 r. występował w drużynie juniorów Stali, która wywalczyła wicemistrzostwo Polski, cztery lata później stał się podstawowym zawodnikiem III-ligowej Stali. W sposób znaczący przyczynił się do jej kolejnych sukcesów: awansu do II i I ligi, dwóch mistrzostw i wicemistrzostwa Polski oraz udanych startów w Pucharze Lata i Pucharze UEFA (1976 r. – wejście do ćwierćfinału). Jako zawodnik mieleckiej Stali rozegrał w I lidze 175 meczów i strzelił 11 bramek. W latach 1970-1971 występował w 7 meczach oficjalnych młodzieżowej reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery ukończył studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a następnie podjął pracę trenerską z najmłodszymi grupami piłkarskimi w Stali Mielec. W 1984 r. został pierwszym trenerem, rok później awansował z zespołem do I ligi i prowadził go w rundzie jesiennej sezonu 1985/1986. Ponownie wrócił do zespołu w 1987 r. i w 1988 r. wprowadził go po raz drugi do ekstraklasy. Od 1992 r. prowadził zespoły poza Mielcem. W 2003 r. został trenerem rodzimej IV-ligowej Stali Mielec, a ponadto przez pół roku pełnił obowiązki prezesa klubu. Następnie pracował jako trener m.in. w Kielcach i Tarnobrzegu.
W czasie rundy wiosennej sezonu 2020/2021, po zwolnieniu trenera Ojrzyńskiego, powierzono mu prowadzenie będącego w kryzysie ekstraklasowego zespołu PGE Stal Mielec i znacząco przyczynił się do utrzymania się w ekstraklasie.
- Wszyscy piłkarze, którzy później zasiedli na ławce trenerskiej, są zgodni, że łatwiej jest być piłkarzem. Bycie trenerem to stres i odpowiedzialność, która przenosi się też na życie osobiste. Trener ma na sobie wielką odpowiedzialność nie tylko w czasie meczu, ale również przed oraz po zakończonym spotkaniu — powiedział Włodzimierz Gąsior podczas grudniowego spotkania z legendami Stali Mielec.
- Ten wspaniały człowiek wielokrotnie zapisał się na kartach historii FKS Stali Mielec. Po pierwsze jako piłkarz, z którym nasz klub zdobywał mistrzostwo Polski, a następnie kilkukrotnie jako trener mieleckiej drużyny. Włodzimierz Gąsior to człowiek, który nigdy nie odmówił pomocy Stali Mielec i zawsze, gdy była taka potrzeba, podawał pomocną dłoń. Cieszę się niezmiernie, że nasz klub ma taką legendę - mówił prezes Stali Mielec, Jacek Klimek.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.