Reklama

Plebiscyt KORSO. Trwa głosowanie na Mielczanina Roku. Poznajcie kolejnego kandydata Wacław Świerczyński

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Plebiscyt KORSO. Trwa głosowanie na Mielczanina Roku. Poznajcie kolejnego kandydata Wacław Świerczyński - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

30 lat KORSO Znamy już nazwiska osób, które będą ubiegać się o tytuł Mielczanina Roku 2022 w plebiscycie Tygodnika Regionalnego Korso. Dziś prezentujemy sylwetkę kolejnego kandydata: Wacław Świerczyński.

Plebiscyt KORSO: Mielczanin Roku

Od marca zbieraliśmy zgłoszenia naszych czytelników na kandydatów na Mielczanina Roku. Dzisiaj publikujemy pierwszą kandydatkę, którą można wesprzeć przez głosowanie. Swój głos oddajemy tylko na jednego kandydata, a kupon dostarczamy do redakcji KORSO w Mielcu, przy ul. Biernackiego 1/4 do 10 maja. Głosować można także mailowo, wysyłając wiadomość na adres sekretariat@korso.pl oraz śląc SMS-y na podane niżej numery.

W wiadomości podajemy nazwisko kandydata, na którego głosujemy oraz swoje dane — imię, nazwisko, nr tel. (dane kontaktowe tylko do wiadomości redakcji). Jedna osoba może oddać tylko jeden głos. Mielczanina Roku wybiorą czytelnicy oraz kapituła plebiscytu, w której znajdują się wszyscy dotychczasowi laureaci plebiscytu i Zarząd Agencji Wydawniczo-Reklamowej "KORSO". Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

Zgodnie z licznymi prośbami naszych Czytelników, uruchamiamy także głosowanie SMS-owe. Każdy z kandydatów ma przypisany, indywidualny numer, na który można wysyłać SMS-y. 

 

  • Elżbieta Burkiewicz - SMS o treści korso.1 na numer 73601

  • Włodzimierz Gąsior - SMS o treści korso.2 na numer 73601

  • Ilona Jankowska-Mokrzycka - SMS o treści korso.3 na numer 73601

  • Łukasz Przybyło - SMS o treści korso.4 na numer 73601

  • Wacław Świerczyński - SMS o treści korso.5 na numer 73601
(Koszt 3,69 zł z VAT za SMS)

Wacław Świerczyński

Wacław Świerczyński urodził się w 1950 r. w Borku Wielkim (gmina Sędziszów Małopolski). W 1968 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące nr 27 w Mielcu. Od 1972 r. pracował w mieleckich urzędach i firmach, m.in.: Powiatowej Radzie Narodowej i Urzędzie Powiatowym,  Wydziale Komunikacji, Urzędzie Miejskim. 

Od młodości angażuje się społecznie. M.in. był: współzałożycielem Mieleckiej Delegatury Automobilklubu Rzeszowskiego, przewodniczącym Społecznego Komitetu Rozbudowy Osiedla Domów Jednorodzinnych w rejonie ulicy M. Reja,  przewodniczącym Składu Orzekającego przy Sądzie Rejonowym w Mielcu, a obecnie pełni funkcje m.in. przewodniczącego Zarządu i Rady Osiedla J. Kilińskiego oraz wiceprzewodniczącego Mieleckiej Rady Seniorów. Inicjator i współorganizator wielu przedsięwzięć społecznych, m.in.  Mieleckich Dni Seniora w 2016 r., projektu boiska wielofunkcyjnego na stadionie MOSiR przy ul. Warszawskiej (w ramach I Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego w 2016 r.) oraz spotkań absolwentów szkół. 

Wyróżniony m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem 40-lecia Polski Ludowej, Odznaką Zasłużony Działacz Frontu Jedności Narodu, Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Motorowego, Złotą Odznaką Koła Młodzieży Wojskowej, Srebrną Odznaką Honorową Automobilklubów Polskich, Srebrną Odznaką Honorowego Dawcy Krwi, Brązową Odznaką "Za Zasługi w Ochronie Porządku Publicznego, Odznaką "Wzorowy Żołnierz" III stopnia, Medalem 50-lecia WSK PZL-Mielec i Odznaką "Zasłużony dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu" oraz Nagrodą Prezydenta Miasta Mielca – 2020 za działalność społeczną na rzecz mieszkańców miasta Mielca. 

W 2019 r. został ponownie wybrany do Mieleckiej Rady Seniorów i na wiceprzewodniczącego Rady w II kadencji (2019-2023).

Jak uzasadniano kandydaturę Wacława Świerczyńskiego do tytułu Mielczanina Roku?

" Od 1973 roku w Komitecie Osiedlowym i od 1990 roku w Radzie Osiedla. Jest obecnie samorządowcem o najdłuższym stażu w Mielcu - 50 lat w Osiedlu Kilińskiego.  Zawsze w Zarządzie, w tym 25 jako wiceprzewodniczący i od ośmiu lat jako przewodniczący Rady Osiedla. W tym czasie Rada Osiedla podjęła wiele cennych inicjatyw dla mieszkańców. Między innymi z jego inicjatywy. Od momentu powstania w 2015 roku Mieleckiej Rady Seniorów, pełni w niej funkcje aktywnego wiceprzewodniczącego. W tym czasie zostało zrealizowane wiele jego pomysłów i inicjatyw. 

W 2022  roku Wacław Świerczyński m.in.: był inicjatorem nadania rondu przy zbiegu ulic Wolności - Partyzantów - Królowej Jadwigi imienia porucznika Edmunda Króla;   był pomysłodawcą i założycielem pierwszego w Mielcu Społecznego Komitetu Inicjatywy Uchwałodawczej w sprawie nadaniu rondu przy zbiegu ulic Wojska Polskiego i Przemysłowej imienia Tadeusza Ryczaja; był pomysłodawcą powstania osiedla (bloków) z infrastrukturą dla seniorów; realizatorem corocznych spotkań integracyjnych mieszkańców Osiedla Kilińskiego; założycielem społecznego komitetu ds. zorganizowania uroczystości z okazji 50. rocznic zdobycia pierwszego mistrzostwa Polski przez piłkarzy Stali Mielec i sukcesu na Wembley; to pomysłodawca i realizator wielu wątków we wrześniowych Mieleckich Dniach Seniora 2022. Zwieńczeniem był koncert znanej i lubianej piosenkarki Alicji Majewskiej z Włodzimierzem Korczem i Warszawskim Kwartetem Smyczkowym. Zaproszenie do Mielca tych gwiazd, jak też zwerbowanie sponsorów do pokrycia kosztów koncertu to wyłączna zasługa pana Wacława".  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy